Krupiński Cranes na VI międzynarodowej konferencji żurawi wieżowych (ITC) w Wiedniu

By 0
781

W dniach 26 i 27 czerwca 2019 r. w Wiedniu odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Żurawi Wieżowych ITC ( ang. International Tower Cranes Conference), organizowana przez wydawnictwo KHL. Wydarzenie skupiło ponad 200 uczestników zaangażowanych w przemysł żurawi wieżowych, od firm wynajmujących żurawie i wykonawców budowlanych po producentów i dystrybutorów.

Podczas konferencji poruszane były tematy związane z inspekcją żurawi wieżowych, trendami w projektowaniu. Skupiono się również na przyszłości wynajmu żurawi wieżowych, cyfryzacji w przemyśle żurawi wieżowych, europejskich prognozach rozwoju budownictwa oraz użyciu dronów do inspekcji wież żurawi.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego spotkania byli Daniel Gwóźdź i Jacek Krupiński, założyciele firmy Krupiński Cranes Sp. z o.o. Murray Pollok, dyrektor KHL, przeprowadził na podium konferencji półgodzinną dyskusję o ich nowej działalności. Firma Krupinski Cranes przedstawiła swoje produkty i plany na przyszłość. Podczas panelu dyskusyjnego poruszana była także tematyka dotyczącą oczekiwań ze strony klientów reprezentujących branżę wynajmu.

Oczekiwania klientów są bardzo precyzyjne: żuraw musi być łatwy w montażu i tani w transporcie, mówi Jacek Krupiński, założyciel Krupiński Cranes. Oczekiwany jest możliwie krótki okres amortyzacji, a to ma związek z ceną żurawia. Jednym z żądań jest wydłużony okres gwarancji, a także łatwo, ogólnie dostępne części zamienne i możliwość ich kupowania niezależnie od producenta. Z technicznego punktu widzenia konieczne jest zmniejszenie prądów rozruchowych i zdalny serwis z możliwością unieruchomienia żurawia. Oczekiwany jest kompletnie wyposażony żuraw i krótka lista części, za które musi się płacić ekstra.

Produkty nowego polskiego producenta, Krupiński Cranes, spełniają europejskie normy i mogą konkurować z żurawiami znanych światowych marek.

Dużą część oczekiwań branży możemy zaspokoić, dzięki naszym żurawiom, które są bardzo łatwe w montażu i bardzo dobrze wyposażone. Lista części zamiennych jest otwarta i daje możliwość kupowania ich bezpośrednio od producenta. Konstrukcja nośna jest obliczona na ciężkie warunki pracy na polskich budowach, dodaje Jacek Krupiński.

Kuluarowe spotkania po wystąpieniu na podium potwierdziły ogromne zainteresowanie nowymi polskimi żurawiami wieżowymi. Również przedstawione innowacyjne rozwiązania techniczne wzbudziły zainteresowanie, zwłaszcza u konkurencji.

Najważniejszą korzyścią dla nas, a także dla polskiej gospodarki, była możliwość przedstawienia naszej firmy i naszych bardzo nowoczesnych żurawi wieżowych. Rozmowy z potencjalnymi odbiorcami naszych żurawi, ich zainteresowanie i chęć kontynuacji rozmów, bardzo nas podbudowała, podsumowuje Jacek Krupiński.

Wśród sponsorów konferencji znaleźli się międzynarodowi producenci żurawi: Jaso, Liebherr, Terex, Wolffkran, Comansa i Potain (Manitowoc) i inni.

W przyszłym roku KHL zorganizuje drugą konferencję TCNA (ang. Tower Cranes North America) w Miami. Kolejna europejska edycja konferencji ITC będzie miała miejsce w 2021 roku. 

Link:  https://www.khl-itc.com/gallery2019.html